Únor 2017
Co mi chybí?

23. února 2017 v 7:27 Vlastní zkušenosti

Nikdy jsem nechápala moudra typu 'Po nějaké době už vůbec necítíš hlad' atd. Já jsem měla při hladovění hlad pořád. Jasně, žaludek se mi stáhnul, přesto ale kousek pudu sebezáchovy zůstal a tělo si o příjem potravy říká. Často se tak moje myšlenky motají kolem jídla. Strašně ráda bych si dala např. kousek čokolády. Naštěstí mám pevnou vůli a nakonec si ji nedám, o to silnější ale myšlenky jsou. A tak peču pro radost moučníky, rodič si na nich pochutnává a já svoje kousky vyhazuju do koše nebo s nimi krmím psa. Tím chci říct, že vtíravé myšlenky na jídlo nezmizí, ba právě naopak jsou intenzivnější až nakonec vyplňují celou mysl. Jídlo se stává středobodem mého světa a zároveň nástrojem, který mě ovládá.


Léto se blíží

18. února 2017 v 23:42 Vlastní zkušenosti

Jedna celkem zbytečná otázka: Těšíte se na léto? Já tedy ohromně. Vůbec ne na nějaké válení se u vody, ale na teplé večery, měkkou trávu a vůbec na všechnu tu krásu kolem, co letní příroda přináší. Na co se naopak netěším, jsou lehké letní svršky. Teď můžu nosit volné oblečení a vrstvy, které skryjí každý fald, ale co si počnu v tričku?! Právě proto abych nemusela řešit tyto problémy, už dva týdny hubnu. Vyvstal ale jiný problém, který jsem nemile pocítila zrovna dnes. Jak se mi stahuje žaludek, přestávám být 'odolná' vůči běžným potravinám. Byla jsem donucena sníst párek, který ani tak moc nemusím, obzvlášť na dietě a celý zbytek dne jsem proležela s bolestmi žaludku a zvracením. Takže jsem trochu zapochybovala o celém hubnutí, ale už jsem se oklepala a jedu dál. Budu ráda, když mi napíšete, jestli vás také trápí nějaké potíže ohledně hubnutí. Jinak přeji mnoho úspěchů!

Pocity kolem MA

17. února 2017 v 0:15 Vlastní zkušenosti
Na tomto blogu jsem asi půl roku kolem Vánoc nebyla. Bylo to z toho důvodu, že jsem byla hospitalizován v FN Brno na psychiatrii. V samotné nemocnici jsem ležela měsíc, zbytek jsem trávila doma. Přemýšlela jsem o svému blog a zjistila, že jsem uhnula z původního anti pro ana záměru. Proto jsem přestala psát a založila si i jiný blog, stále mě to ale táhlo sem, až jsem neodolala a 'vrátila se na místo činu'. Když jsem si vzpomněla, co jsem si předsevzala po nemocnici, musím se stydět, ale zároveň si nemůžu pomoct. Starost o blog mi zase vlila krev do žil, jsem aktivní a mám cíl - hubnout! Nechci všechno svádět na nemoc MA, ale ovládá mě teda pořádně. Přiznávám. Ale bez hubnutí si připadám zbytečná, mrtvá ...

Ukázka jídelníčku

15. února 2017 v 23:32 Vlastní zkušenosti
Protože nestíhám psát na blog každý den, nemělo by smysl rozepisovat detailně jídelníček den po dni. Přece jenom sem ale dám dva druhy jídelníčku, jako ukázku dobrého a špatného dnu. V tom dobrém se mi daří vyhnout se všem společným jídlům, takže za celý den sním jeden kousek ovoce ráno, abych nastartovala metabolismus. Ve špatném se mi daří ošvindlovat snídaně a večeře, ale oběd sníst musím. V každém případě se snažím každý den cvičit a pít pouze neslazený čaj a kávu a čistou vodu, rozhodně žádné slazené limonády.

Dobrý jídelníček:
Snídaně - Jablko
Oběd - nic
Večeře - nic
Energetický příjem - 238 kJ

Špatný jídelníček:
Snídaně - pomeranč
Oběd - zapečené brambory
Večeře - nic
Energetický příjem - 2 847 kJ

S ohledem na fakt, že bych měla přijmout cca 5 500 kJ za den, jsem v klidu i ve špatný den, ale občas se mi do hlavy vkrádají myšlenky, že každé jídlo je nadplán a standard je vůbec nic nejíst.

Průměrné obvodové míry

12. února 2017 v 11:40 Vlastní zkušenosti
Jsem posedlá nejenom vážením, kdy si kilogramy převádím pro potěchu na libry a srovnávám se s holčinama v zahraničí, ale taky provádím různá měření všech možných obvodů a čísla zanáším do tabulky. Pokud si svoje míry chcete také porovnat, našla jsem si průměrné hodnoty u žen v ČR:
(Měříme vždy v nejširším místě)
Obvod hrudi - 92,1 cm
Obvod paže - 28,5 cm
Obvod pasu - 81,1 cm
Obvod sedu - 94,6 cm
Obvod stehna - 56,9 cm
Obvod lýtka - 36,8 cm

Moje míry jsou k dnešnímu dni:
86 cm
24 cm
70 cm
92 cm
49 cm
33,5 cm

Takže mám co napravovat, protože nechci být zase jen průměrná. Obvody hrudi, pasu a sedu chci alespoň o 10 cm menší.
Já vím, v tomto jsem magor, ale tak jak si někdo pečlivě zapisuje jídelníček, já si zapisuje tyto míry, jsou jako moje vysvědčení. Tak hurá na věc a držet mi palce!

Pomoc, musím shodit 10 kg!

11. února 2017 v 9:27 Vlastní zkušenosti
Tak je to tady zase. Poté, co jsem byla na podzim v nemocnici, jsem přibrala nechutných 10 kg. Nemůžu si pomoct, měla jsem krásných 46 a cítila se báječně. Teď si připadám nemotorná, šeredná, zkrátka je moje nálada na bodu mrazu. Zkoušela jsem to vydržet a nevracet se k hladovění, ale prostě to nejde. Poslední 2 dny jsem najela celkem bez problémů na dietu a sice mě pobolívá hlava a třesou se mi ruce, ale nálada šla prudce nahoru. Cítím se silnější, plná energie. Takže takto: jsem asi na třetím startu, ale na druhou stranu to má tu výhodu, že si jsem v sobě jistá, že to dokážu, když jsem musela už tolikrát začínat znovu. Vždy mi to potom překazila nemocnice, proto nové starty.
Trochu mě mrzí, že se motám v kruhu, ale opravdu si nemůžu pomoct, jsem jako v tranzu. Takže můj cíl je shodit 10 kg tuku při jednom jídle denně (rodič mi zkrátka společné obědy neodpustí). Hubnutí odhadují na dva měsíce, jedno kg za týden.