Diety, které jsem vyzkoušela

17. června 2016 v 17:48 |  Vlastní zkušenosti
Nebudu zde popisovat klasické diety, které zná snad každý a které jsem také vyzkoušela. Spíš bych chtěla upozornit na fakt, že se člověk ve snaze získat postavu snů vrhne i na větší či menší šílenosti. V zoufalé snaze zhubnout co nejrychleji jsem vyzkoušela tyto, přičemž jsem je různě pozměňovala a kombinovala:
V jednom období, konkrétně v bulimické etapě, mě napadla spásná myšlenka. Většina potravin se špatně zvracela, jen jogurty, tvarohy apod. ne. Takže jsem se rozhodla jíst jenom mixovanou stravu, co kdyby náhodou... Docela ráda zavařuju, takže jsem se samozásobila jablečnou výživou bez cukru, ovocným pyré, prostě cokoli rostlo na zahradě jsem zavařila a následně kombinovala s nízkotučným tvarohem. Nemusím snad zdůrazňovat, že dodnes nemůžu dětskou výživu ani vidět. S touto dietou souvisí i další pokus, snaha stát se fruktariánem. Proč by muselo být všechno ovoce nějak zpracované? Budu je jíst čerstvé a navíc jen to s nízkým obsahem cukru, v kombinaci s co nejzelenější zeleninou. Dopadlo to tak, že jsem se živila jen okurkou, rajčetem a grepem. Měla jsem pořád hlad a špatnou náladu.
Zkoušela jsem také tzv. žvýkací dietu. Mohla jsem přežvykovat cokoli, co se ihned nerozpustilo v ústech, abych mohla žvýkat a žvýkat. Někde jsem četla minimálně 32x, ale sama jsem si stanovila číslo 50. Pak jsem jídlo vyplivla. Měla jsem dobrý pocit, protože jsem mohla vychutnávat různé chutě pokrmů a přitom jsem je nesnědla. Jenže např. cukry se rozkládají už v ústech, takže jsem i tuto dietu zavrhla.

Co bych naopak nikdy nevyzkoušela, i když mě to napadlo, je 'pojídání' vaty nebo tamponů namočených v džusu. Je mi totiž jasné, že s vatou si žaludek neporadí a já nehodlám riskovat neprůchodnost střev nebo jiné šílené a velmi bolestivé zdravotní komplikace. I když, na druhou stranu jsem se běžně ládovala projímadly... A proč? Protože jsem podlehla falešnému kultu štíhlosti.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama