Čísla mě definují

3. června 2016 v 7:14 |  Vlastní zkušenosti
Od února tohoto roku, pobíhám jako šílenec po pokoji s krejčovským metrem, jenom abych si zaznamenala každý měřitelný úspěch svého hubnutí. Při pohledu na úhlednou tabulku velikosti A4 mě trochu mate ta přemíra cifer, ale vzhledem k tomu, že pohyb směrem dolů takřka všech obvodů evokuje zelená barva fixu, uchlácholí mě to a místo čísel vidím jen zástup zelených čar.
Vzhledem k tomu, že jsem si k porovnání vytáhla snad všechny myslitelné průměrné hodnoty žen v ČR, měřím i obvody: krku, oh, oh nad/pod prsy, paže, zápěstí, pasu, sedu, sedu pod hýždí, stehna a lýtka a to v některých případech i na dvou místech.
Na začátku hubnutí jsem se takřka ve všem shodovala s republikovým průměrem, dnešní údaje jsou o cca 15 cm menší u velkých obvodů, malé obvody jsou o 2-4 cm menší.
A poč věnuji tolik času zanášením čísel do tabulek? Snad právě pro tu tabulkovou jistotu. Mám pocit, že jsem prokázala neuvěřitelnou sílu a vytrvalost a mám to černé na bílém. Vidím v těch číslech své odhodlání něco dokázat, potvrzení, že hlad, který cítím, nese své ovoce. Jako bych chtěla, aby mě samotná čísla definovala. Dlouho jsem se schovávala za nulu '0', teď chci být jednička 'l'.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama