Červen 2016'Vzor' Ann

25. června 2016 v 11:11 Galerie - móda a životní styl
U této vítězky ANTM z roku 2010 jsem na rozpacích. Na některých fotgrafiích vypadá její obličej zajímavě, jindy mi spíše připomíná hubeného patnáctiletého klučíka, který rychle vyrostl a ještě si na svůj vzhled nezvykl. Onu soutěž jsem neviděla, tak ani nemohu říci, zda má nějaké osobní kouzlo, jiskru nebo je s ní prostě legrace. Každopádně i na modelku má neuvěřitelně útlou postavu a vosí pas, o její výšce 188 cm ani nemluvím. Může být dobrou modelkou na molo, ale jinak ji osobně okládám za modelku jednoho výrazu a trochu mě děsí její strašidelně vykulené oči.


Barevná pečená zelenina

25. června 2016 v 10:10 'Skinny' recepty
Dnes jsem si připravila přímo duhu na talíři, po jejíž konzumaci nemůžete přibrat. Jejími surovinami je totiž jenom zelenina.

Potřebujeme:
1 lilek
1 mladou cuketu
2 cibule
3 rajčata
2 mladé mrkve
Žampiony
3 brambory
Pár kuliček růžičkové kapusty
Lžičku sušeného česneku
Sůl
Pepř
Snítku libečku
Snítku kadeřavé petrželky na ozdobení (nebo řeřichu, pažitku, pórek, ...)
(Olivový olej)

Všechnu zeleninu opereme, kromě cibule nemusíme loupat a nakrájíme na středně velké kousky. Já žádný olej nepoužívám, ale je můžete použít pár kapek toho olivového. Podle chuti přidáme koření a nasekaný libeček a pečeme na plechu do změknutí (podle velikosti kousků asi 40 min při 200°C). Zelenina při pečení pustí trochu šťávy, přesto pokud se vám bude zdát moc suchá, tak ji na talíři lehce pokapejte olivovým olejem nebo smetanou. Ozdobte petrželkou. Dobrou chuť!


Punková 'sedmdesátá'

25. června 2016 v 9:09 Galerie - móda a životní styl
Na první pohled se mohou 70. léta jevit ve srovnání se zářivými 'šedesátkami' poněkud nevýrazně, není to ale pravda. Divoké vzory na látkách a safari styl to jen potvrzují. Navíc přichází nový, dost divoký styl - punk, takže se člověk různými cvočky a zavíracími špendlíky jen blyští. V kurzu je štíhlá postava s velkými ňadry, takže opět obrat oproti chlapecké postavě Twiggy. Další modelkou, kterou lidé znají i jménem, je Veruschka, která by s přehledem splňovala kritéria dnešních modelek.

70. léta
Bo Derek
Cher
ABBA
Veruschka

30-ti denní výzva: 8. den

24. června 2016 v 16:46 Vlastní zkušenosti
Začínám druhý týden! Ne že bych nikdy nevydržela cvičit déle, ale jsem rádá, že dodržuji určitý režim, nevynechávám cviky nebo dny, nešidím se v počtech atd. Mám řád. Horší je to s realizací samotného cvičení, rodič totiž nechce, abych takto cíleně hubla, takže cvičím tajně. Dnes např. ve 4 hod ráno, protože jsem brzo vstávala a měla obavu, že přes den nenajdu dalších 40 min ke cvičení. Naštěstí ty příležitosti jsou, takže cvičím ještě s gymnastickou gumou.

8. den
120 dřepů (80)
14 kliků (10)
180 přeskoků (180)
90 leh-sedů (50)


'Vzor' Karlie

24. června 2016 v 12:21 Galerie - móda a životní styl
Tato američanka je ukázkovým příkladem rčení o modelkách vypadajících jako ramínko na šaty. I na své povolání je totiž dost vysoká (188 cm) a velmi štíhlá, takže její hubenost snadno vynikne i mezi jejími kolegyněmi. Asi právě její míry vymykající se dokonce i v profesionálním modelingu a nejspíš určité charisma, ji už několik let řadí mezi topmodelky a bohužel také mezi top 'too skinny' modelkovské vzory.Uvolněná 60. léta

24. června 2016 v 9:09 Galerie - móda a životní styl
Říká se jim zlatá šedesátá, nebo také květinová podle hnutí hippies, uvolněná, která mají lásku pro všechny. Začátkem dekády si ještě udržovaly vládu zdravě vypadající ženy typu Raquel Welch, milionem žen obdivovanou ikonou byla také 'Jackie', ale pak se na scéně objeila Twiggy a změnila pohled na ženské tělo na mnoho let do budoucna. Módní fotografie často zobrazovaly tuto hubenou modelku s pohledem raněné laně, ženy se jí inspirovaly a v duchu doby zkracovaly sukně a malovaly oční linky. Těžko říct, co bylo na Twiggy tak neobyčejného, že také díky ní funguje 'hubené šílenství' i dnes...

60. léta
Twiggy
Jackie Kennedy Onassis
Mia Farrow
Raquel Welch
Jane Fonda